הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

ביאורים והרחבות בעסקי מזון

בהגשת בקשה לקבלת רישיון עסקי מזון, המועצה המקומית מיתר כרמית  מבקשת להביא לידיעת המבקשים את הכללים  המנחים הבאים להגן על כל מבקש.
  1. ​לא לחתום על שכירות מקום ולא להתחיל בשום הליך שיפוץ טרם קבלת חוות דעת מקדמית מהגורמים נותני האישור.
  2. מומלץ לשלם אגרה עבור חוות דעת מקדמית וכך המבקש יקבל את כל המידע הדרוש לתקנים המתחייבים בניהול עסקי מזון.
  3. לא מומלץ לחפש קיצורי דרך שסופן לייקר את התהליכים ולבזבז את הזמן היקר.
  4. להתייעץ עם מי שהוסמך לכך שיכין  תכניות המבנה, מפה מצבית, מידע על מערכות חשמל ואינסטלציה, מפרט פנימי של חלוקת המקום לפי מדורי ואיזורי פעולה תוך ציון גבהים וחיפויי קירות.
פרשה טכנית
פעולה זו מהווה חלק מתהליך רישוי כל עסק המתייחס לממכר מזון, או הכנתו, או ייצור, או אספקתו.
פרשה טכנית תוגש יחד עם התכנית האדריכלית. פרשה טכנית זו בעצם חוברת קטנה או תרשים על גבי מספר דפים כשכל תרשים מתאר בעברית  מעין "תרשים זרימה" של הפרודוקטים או כל מרכיב מזון, החל ממקום הכנסתו לעסק דרך מדורי העסק תוך הסבר על כל תהליך ופירוט מיקומו  לפי סדר המדורים עד מכירתו והוצאתו מהעסק לצרכן.
לדוגמא: סימון  איזור כניסה למטבח, סימון מיקום אחסנת המוצרים היבשים, סימון מיקום אחסנת מוצרים דרושי קירור רגיל, סימון מיקום אחסנת מוצרים דרושי הקפאה, הסבר על תהליכי עיבוד המזון ומקום הנחתו, ציון סוגי מזון ואופן הדחתם, תיאור אופן הפרדת המזון. סימון מקום הנחת מוצרי ניקוי ואבטחת  אופן מניעת גישה אליהם.פירוט דקדקני של כל התהליכים בטקסט כתוב ונהיר ומלווה בתרשים השייכים להסבר..
בדיקת המבקש יכולת עמידה בתנאי נותני האישור
בעסקי מזון, משרד הבריאות דורש עמידה בתנאי סניטציה, הרשאות לכבאות דורשת אישור מתקני גז\חשמל והצבת אמצעי כיבוי לעת הצורך, המשטרה יכולה לדרוש אמצעי אבטחה לרוב במקרים בהם משולבים מכירת אלכוהול וסיגריות, 
תברואן או כל נציג המחלקה לרישוי עסקים במיתר\כרמית, רשאי לדרוש עוד תנאים לפי הנחת דעתו על מנת להבטיח את שלום הציבור ובריאותו כמו כן רשאי לפרסם מעת לעת תנאים במפרט הרשותי.